ספר פרק פסוק
עקב

וְהָיָה כִּי יִשְׁאָלְךָ בִנְךָ מָחָר לֵאמֹר מַה זֹּאת וְאָמַרְתָּ אֵלָיו בְּחֹזֶק יָד הוֹצִיאָנוּ יְקֹוָק מִמִּצְרַיִם מִבֵּית עֲבָדִים:
וַיְהִי כִּי הִקְשָׁה פַרְעֹה לְשַׁלְּחֵנוּ וַיַּהֲרֹג יְקֹוָק כָּל בְּכוֹר בְּאֶרֶץ מִצְרַיִם מִבְּכֹר אָדָם וְעַד בְּכוֹר בְּהֵמָה עַל כֵּן אֲנִי זֹבֵחַ לַיקֹוָק כָּל פֶּטֶר רֶחֶם הַזְּכָרִים וְכָל בְּכוֹר בָּנַי אֶפְדֶּה:
וְהָיָה לְאוֹת עַל יָדְכָה וּלְטוֹטָפֹת בֵּין עֵינֶיךָ כִּי בְּחֹזֶק יָד הוֹצִיאָנוּ יְקֹוָק מִמִּצְרָיִם: ס
וַיְהִי בְּשַׁלַּח פַּרְעֹה אֶת הָעָם וְלֹא נָחָם אֱלֹהִים דֶּרֶךְ אֶרֶץ פְּלִשְׁתִּים כִּי קָרוֹב הוּא כִּי אָמַר אֱלֹהִים פֶּן יִנָּחֵם הָעָם בִּרְאֹתָם מִלְחָמָה וְשָׁבוּ מִצְרָיְמָה:

   
שמות פרק יג פסוק טז
Skip Navigation Links.
Collapse וְהָיָה לְאוֹת עַל יָדְכָה וּלְטוֹטָפֹת בֵּין עֵינֶיךָ וְהָיָה לְאוֹת עַל יָדְכָה וּלְטוֹטָפֹת בֵּין עֵינֶיךָ
Expand מה האיות המיוחד של תיבת "ידכה" מלמדנו? מדוע בחר ה' שהתפילין יהיו על היד השמאלית?מה האיות המיוחד של תיבת "ידכה" מלמדנו? מדוע בחר ה' שהתפילין יהיו על היד השמאלית?
Expand פירוש "טוטפת". מה הקשר בין טוטפת לבין זכרון האמור למעלה (פסוק ט')?פירוש "טוטפת". מה הקשר בין טוטפת לבין זכרון האמור למעלה (פסוק ט')?
Expand פרטים בעניין התפיליןפרטים בעניין התפילין
Expand מדוע המצווה לא כתובה באופן מפורט יותר?מדוע המצווה לא כתובה באופן מפורט יותר?
Collapse כִּי בְּחֹזֶק יָד הוֹצִיאָנוּ יְקֹוָק מִמִּצְרָיִם: כִּי בְּחֹזֶק יָד הוֹצִיאָנוּ יְקֹוָק מִמִּצְרָיִם:
Expand מה ההבדל בין "ידו החזקה" לבין "ידו הגדולה" של ה'? מה הקשר בין תפילין על יד שמאל לבין ידו החזקה של ה'?מה ההבדל בין "ידו החזקה" לבין "ידו הגדולה" של ה'? מה הקשר בין תפילין על יד שמאל לבין ידו החזקה של ה'?
Expand מה הקשר העמוק בין מצוות מעשיות לבין היציאה ממצרים?מה הקשר העמוק בין מצוות מעשיות לבין היציאה ממצרים?
צור קשר|אודות האתר